Sony AR Fun

AR Fun od Sony dostępne w Google Play

Japońska firma Sony w trakcie prezentacji swoich najnowszych smartfonów – Xperii Z3 oraz Z3 Compact w Berlinie, nie omieszkała pochwalić się nowymi trybami i funkcjonalnościami, w jakie wyposażone zostały kamery tych telefonów. Jedną z nich – AR Fun – od niedawna pobrać możemy oddzielnie ze sklepu z aplikacjami Google Play.

Sonys-AR-fun-app

Pewnie wielu z was zgodzi się ze mną, że od wielu dostępnych aplikacji foto na telefony wieje straszliwą nudą, jednak AR fun zdaje się wnosić coś świeżego i nowego. Na czym opiera się działanie tej funkcjonalności? Tuż przed wykonaniem zdjęcia możemy dodać do niego obiekt w postaci „prawie realistycznego” elementu, artystycznych zawijasów lub najzwyklejszego tekstu. Aby tego dokonać, należy po prostu przesunąć palcem po ekranie w miejscach, w których chcemy, aby te obiekty się znalazły. Aplikacja korzysta z technologii wykrywania twarzy oraz obiektów trójwymiarowych, dzięki czemu możemy udekorować je w dowolny sposób.

Sonys-AR-fun-app-2

Jak zapewne się domyślacie, aplikacja działa tylko ze smartfonami od Sony i może nie być kompatybilna ze starszymi telefonami od tego producenta. Możemy być jednak spokojni o to, że inni producenci oprogramowania na systemy mobilne pokuszą się o stworzenie podobnych i równie ciekawych aplikacji. Jeśli jednak posiadacie jedno z nowszych urządzeń Sony Xperia, link do pobrania tej aplikacji znajdziecie w źródle tego tekstu.