Archos 50b, 50c Oxygen – boki

Archos 50b, 50c Oxygen – budżetowa 4 i 8-rdzeniówka

Obecna na polskim rynku firma Archos, dodała do linii swoich smartfonów dwa kolejne urządzenia – modele Archos 50b Oxygen oraz Archos 50c Oxygen. Czy mają one szansę zaistnieć na rynku?

Archos 50b, 50c Oxygen - boki

Obydwa smartfony działają w oparciu o chipy MediaTek, czyli chyba najbardziej popularne rozwiązanie technologiczne w segmencie sprzętów budżetowych. Archos 50c Oxygen jako CPU używa aż ośmiu rdzeni Cortex-A7, taktowanych zegarem 1.7 GHz. Z kolei Archos 50b Oxygen kryje w swoim wnętrzu cztery rdzenie Cortex-A7, taktowane nieco niższą częstotliwością, bo 1.3 GHz. Obydwa sprzęty mają 1 GB pamięci RAM.

Zarówno Archos 50b jak i 50c są zasilane 2000 mAh baterią i mają 8 Mpix kamery, potrafiące nagrywać filmy w jakości 1080p. Dodatkowo producent zamontował w nich 2 Mpix kamerkę z przodu.

Jeśli chodzi o pamięć na dane, 50b pojawi się w dwóch wersjach – z 4 GB i 8 GB, podczas gdy 50c będzie dostępny tylko w wariancie 8 GB. Mimo wszystko każdy z nich ma posiadać slot na microSD.

Jak wygląda sytuacja z systemem operacyjnym? Niestety, nie jest to najnowszy Android. Archos zastosował tu wersję 4.2.2 KitKat, czyli już dość leciwą. Pewnie się domyślacie, że na temat ewentualnej aktualizacji w tej chwili nic nie wiadomo.

Co na temat tych smartfonów warto jeszcze powiedzieć? Obydwa dysponują ekranami o przekątnej 5″ i rozdzielczości 720p oraz obsługę dual SIM i 21Mbps HSDPA. Jeśli chodzi o grubość urządzeń, to 50c Oxygen mierzy 7.64 mm, natomiast 50b jest nieco grubszy i ma 8.6 mm grubości.

Czy smartfony pojawią się w Polsce? Tego jeszcze nie wiadomo, mimo wszystko z uwagi na obecność Archos na naszym rynku obstawiam, że prędzej czy później zawędrują do polskich sklepów. W jakiej cenie? Producent póki co tego nie ujawnił.


 • Marcel Jóźwiak

  Z ciekawości – widzieliście może sprzęd na SoC MediaTeka z Androidem powyżej 4.2?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Tak, nie pamiętam wszystkich, ale zdaje się, że ACER LIQUID X1 jest takim sprzętem: http://smartfan.pl/piec-nowych-smartfonow-tablet-i-inteligentna-opaska-od-acera/

   • Marcel Jóźwiak

    Czyli da się. To dobrze :) Bo tak widzę że właśnie mediatekowe sprzęty
    często trafiają jeszcze JB i myślałem że może to producent nie dostarcza
    sterowników do KitKata (tak np. HTC tłumaczy brak update HOX do
    KK – że Nvidia nie dostarcza sterowników do Tegry3).

    • http://smartfan.pl/ Noob

     MediaTek chcąc utrzymać się na rynku, musi chyba trochę zadbać o aktualizację, co najwyraźniej robią. Miło wiedzieć, że ogarniają trochę ten temat, chociaż do Qualcomm jeszcze im daleko.

     Co do nVidia, to firma w zasadzie wywiesiła białą flagę na rynku mobilnym, ale co gorsza, olała też przez to nieco klientów.