Archos 97 Titanium HD

Archos 97 Titanium HD – budżetowy tablet z porządnym ekranem

Firma Archos, znana w naszym kraju głównie dzięki budżetowym tabletom – zaprezentowała swoje najnowsze „dziecko”. Archos 97 Titanium HD to tablet, który z tłumu innych, wyróżnia się przede wszystkim doskonałym ekranem o wysokiej rozdzielczości.

Archos 97 Titanium HD

Urządzenie zostało wyposażone w 9.7-calowy ekran IPS, o rozdzielczości aż 2048 x 1536 pikseli. W tej chwili z tak dobrym wyświetlaczem konkurować może tylko iPad 4 (ekran Retina o rozdzielczości 2048 x 1536) oraz Nexus 10 (ekran o zawrotnej rozdziałce, wynoszącej 2560 x 1600 pikseli).

Pozostałe parametry Archos 97 Titanium HD, nie są już aż tak imponujące. Mamy tu dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 o taktowaniu 1.6GHz, grafikę Mali 400, gigabajt RAM, zaledwie 8 GB pamięci wewnętrznej oraz (całe szczęście) slot na karty microSD (do 64 GB).

Całość dopełnia 5 MP kamera główna i 2 MP przednia, Android 4.1 Jelly Bean oraz dwa głośniki stereo (?). Co ciekawe, jeśli po tego typu produkcie oczekujecie tandetnego plastiku, to mogę Was miło rozczarować. Cały tył urządzenia został wykonany z aluminium, a jego grubość wynosi zaledwie 9 mm.

Producent co prawda nie podał jeszcze daty dostępności swojego produktu, ani jego ceny – ale możemy się spodziewać, że koszta jakie potencjalny klient będzie musiał ponieść, nie będą zbyt wygórowane. Jestem przekonany, że Archos 97 Titanium HD, kiedy pojawi się już w sklepach, znajdzie bardzo wielu nabywców.

Źródło: Archos