Archos FamilyPad2

Archos FamilyPad 2 – 13.3″ tablet z Android 4.1

Firma Archos oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy tablet, FamilyPad 2. Urządzenie, jak na tablet – ma ogromny, 13.3-calowy ekran. Jak wygląda całą specyfikacja urządzenia?

Archos FamilyPad2

Archos FamilyPad 2

13.3-calowe ekrany były zazwyczaj domeną Ultrabooków. Wygląda jednak na to, że system Android zaczyna wkraczać i na ten, niezagospodarowany jeszcze obszar. Jak więc wygląda specyfikacja tego giganta? Potencjalny nabywca nowego tabletu firmy Archos, dostanie 13.3-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (szkoda, że nie większej), dwurdzeniowy procesor 1.6 GHz (Cortex-A9), czterordzeniową grafikę Mali 400 MP4 oraz 1 GB RAM i 8 GB pamięci ROM (z możliwością rozszerzenia kartą microSD). Jeśli chodzi o kamery, zarówno ta z tyłu, jak i przodu – mają po 2 MP. System stanowi tu Android 4.1 Jelly Bean.

A teraz najmilsza informacja, dotycząca ceny tabletu. Według producenta urządzenie już wkrótce trafi do sklepów, w cenie 299 euro (ok. 1250 zł). Według mnie to całkiem przyzwoita kwota, a FamilyPad 2 z pewnością znajdzie sporą liczbę nabywców (szczególnie tych, mających „ciśnienie” na duże ekrany).

Czy 13.3-calowy ekran to już przypadkiem nie za dużo, jak na tablet? Oczywiście takie gabaryty znacząco zredukują mobilność urządzenia, jednak myślę, że i tak sporo osób się na niego skusi. Zresztą, do momentu wydania Samsunga Galaxy Note, też wszyscy myśleli, że 4.5″ (albo maksymalnie 5″) to szczyt, jaki można „zapakować” do smartfonu. Jak się później okazało, na smartfony z ogromnymi ekranami również znalazła się cała rzesza chętnych. Czy z tabletami będzie podobnie?

Źródło: UnwiredView, Archos