Archos GamePad

Archos GamePad – 7-calowy tablet do gier już w Europie

Cztery miesiące po oficjalnej prezentacji, firma Archos nareszcie wprowadza swój tablet do gier na półki sklepów. Jaka jest jego cena i kiedy trafi do Polski?

Archos GamePad

Zacznijmy jednak od najważniejszego, czyli specyfikacji urządzenia. Według danych podanych przez producenta, tablet ma 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 taktowany częstotliwością 1.6 GHz oraz czterordzeniową grafikę Mali 400 MP i 1 GB RAM. W tablecie znajdziemy także kamerę do rozmów wideo, 8 GB pamięci wewnętrznej, wbudowany mikrofon oraz slot na karty microSD. Za łączność odpowiada moduł Wi-Fi, niestety urządzenie nie ma odbiornika GPS.

GamePad działa w oparciu o system Android 4.1 Jelly Bean i jest zasilany baterią Li-Po o nieznanej pojemności. Jak możecie zobaczyć, chyba najciekawszym elementem urządzenia, jest jego obudowa (bo specyfikację ma średnią). Tablet dysponuje aż 14 przyciskami i 2 gałkami analogowymi – a wszystko po to, aby się na nim przyjemnie grało. Całość waży tylko 330 g i mierzy 10 mm grubości.

Urządzenie już można zamawiać na stronie producenta, niestety według informacji tam podanej – pierwsza dostawa została już wyprzedana, a następna pojawi się dopiero 18 grudnia. Cena, jaką producent sobie życzy za swój produkt to 150 euro, czyli około 625 zł.

Swoją drogą, zastanawiałem się, jak tego typu urządzenie poradzi sobie z przypisywaniem przycisków sprzętowych do różnego rodzaju gier (z czym jest duży problem na Androidzie). Okazuje się, że producent bardzo sprytnie to rozwiązał, i podczas odpalania każdej gry, możemy przy pomocy odpowiedniego kreatora przypisać przyciski w dowolny sposób. Demonstrację tabletu, wraz z procesem przypisywania klawiszy – możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Źródło: Archos