huawei-Ascend-P1-S-0

Ascend D1, P1 oraz Honor 2 dostają aktualizację do Jelly Bean

Chiński producent smartfonów, firma Huawei, poinformowała dzisiaj, że właśnie opublikowała aktualizację do Android 4.2 Jelly Bean dla swoich trzech smartfonów – Ascend D1, P1 i Honor 2. Co znajdziemy w niej nowego i czy inne smartfony Huawei też mogą liczyć na taki upgrade?

Huawei Ascend P1

Upgrade, oprócz dobrodziejstw systemu Android 4.2 Jelly Bean (ulepszone Google Now, Daydream, Photo Sphere itp.), zawiera też nakładkę na system autorstwa Huawei, Emotion UI w wersji 1.6. Szczerze mówiąc nadal nie wiem, dlaczego producenci uparli się tak bardzo na te swoje nakładki, przecież tylko mała część użytkowników ich używa. Większość już po pierwszym uruchomieniu smartfona instaluje inne, bardziej dopracowane produkty.

Prezes Huawei, Richard Yu, poinformował także, że nie tylko Ascend D1, P1 i Honor 2 dostaną aktualizacje, ale także kilka innych modeli tego producenta. Niestety Yu nie wyszczególnił, o które konkretnie smartfony chodzi i w jakim terminie mogą liczyć na upgrade.

Gdyby ktoś nadal nie zauważył, to zwracam uwagę, że Huawei jest jednym z pierwszych producentów, który aktualizuje swoje smartfony do Andka w wersji 4.2. Wydawać by się mogło, że to raczej Samsung, albo Sony powinni być szybsi we wprowadzaniu nowego firmware (Galaxy S III, Note II oraz zaprezentowana na początku tego roku Xperia Z, do tej pory nie otrzymały 4.2 i działają w oparciu o wersję 4.1.2), ale jak widać na niniejszym przykładzie, jest zupełnie inaczej.

Źródło: GSMInsider