Huawei Ascend P7 Sapphire Edition

Ascend P7 Sapphire Edition – Huawei z szafirowym ekranem oficjalnie zaprezentowany

O ile się nie mylę, to do dnia dzisiejszego nie było na świecie smartfona, który posiadałby ekran pokryty szafirowym szkłem. Dlaczego do dzisiaj? Bo Huawei właśnie wprowadza do oficjalnej sprzedaży pierwszy na świecie smartfon, zaopatrzony w szafirową powłokę na ekranie.

Ascend P7 Sapphire Edition

Zastanawiacie się pewnie, po co komu szafir pokrywający ekran? Odpowiedź jest prosta – szafir to wyjątkowo odporny na zarysowania materiał, któremu nie może się równać żadne, powszechnie stosowane do tej pory szkiełko, jak np. Gorilla Glass. Szafir jest trzykrotnie wytrzymalszy niż Gorilla Glass. Dlaczego producenci do tej pory nie stosowali tego materiału do ochrony ekranu? Ponieważ jest on stosunkowo drogi, a przecież w walce o konkurenta kluczowym elementem jest cena produktu.

Z tego co wiem Huawei Ascend P7 Sapphire Edition będzie dysponować taką samą specyfikacją, co klasyczny Ascend P7. Nie wiadomo jednak, czy Sapphire Edition kiedykolwiek trafi do Europy. Huawei potwierdziło jedynie, że smartfon już wkrótce zawita do chińskich sklepów. Będzie prawdopodobnie dostępny w ofercie największego operatora komórkowego na świecie, czyli China Telecom. Niestety cena tej szafirowej edycji P7 nie jest jeszcze znana.

Eksperci spodziewają się, że smartfonów z szafirowymi ekranami powinno przybywać. Kolejnym kandydatem jest Apple iPhone 6. Podobno nowy smartfon Apple ma mieć szafirowy ekran. Zresztą, Apple już od jakiegoś czasu stosuje w swoich produktach te superodporne szkło – w iPhone 5S możecie je znaleźć na obiektywie kamery.