Asphalt 8 Airborne – weekendowa promocja

Asphalt 8: Airborne przez weekend na App Store za darmo!

Gameloft poprzez swoje twitterowe konto poinformował dzisiaj, że jego w tej chwili najgorętszy tytuł – Asphalt 8: Airborne, będzie przez cały weekend do ściągnięcia za darmo. Niestety promocja obejmuje tylko właścicieli urządzeń z systemem iOS.

Asphalt 8 Airborne - weekendowa promocja

W normalnych warunkach (bez promocji) Asphalt 8 można kupić za 0.99$ zarówno na system Android jak i iOS. Niestety promocja nie obejmuje Google Play, więc posiadacze smartfonów i tabletów z Andkiem będą musieli obejść się smakiem i za swój egzemplarz zapłacić.

Dlaczego Gameloft premiuje iOS i za darmo nie udostępni Asphalt 8 także na Androida? Tego niestety nie wiadomo. Być może Apple w jakiś sposób podkupiło francuskiego dewelopera, aby krótko po premierze iPhone 5S i iPhone 5C pokazać, jakim atrakcyjnym systemem jest iOS. To oczywiście tylko domysły, jednak efekt marketingowy odniesiony przez Apple będzie całkiem spory.

Gdyby ktoś nie pamiętał, Asphalt 8: Airborne to najnowsza „ścigałka” ze stajni Gameloftu. Gra oferuje świetną grafikę, dynamiczną rozgrywkę i całkiem niezłą (chociaż podobno gorszą niż w Asphalt 7) mechanikę. Według mnie za Asphalt 8 warto jest zapłacić nawet te 3-4 zł, nie mówiąc już o możliwości darmowego jej ściągnięcia. Mam tylko nadzieję, że Gameloft wkrótce wyjdzie z podobną inicjatywą, ale tym razem przeznaczoną na system Android. Jeśli pojawi się jakaś nowa promocja Gameloftu, na pewno się o tym dowiecie ze SmartFan.pl.

Źródło: Twitter, App Store