Assassin’s Creed Pirates

Assassin’s Creed Pirates na długie, zimowe wieczory

Tuż po niedawnej, konsolowej premierze Assassin’s Creed IV okazało się, że graczom przypadły do gustu morskie klimaty i związane z nimi zmagania piratów. Ubisoft wykorzystał to i stworzył grę mobilną o nazwie Assassin’s Creed Pirates, która właśnie dziś trafiła do sklepu Google Play.

Assassin's Creed Pirates

Słów kilka o samej rozgrywce. Gracz wciela się w rolę całkiem nowej postaci o nazwisku Alonso Batilla. Z uwagi na to, że główny wątek gry dotyczy piractwa, główny bohater będzie budował swoją reputację właśnie jako pirat poszukujący legendarnego skarbu. Po wprowadzających materiałach filmowych rozpoczynamy morską przygodę. Sterowanie statkiem, podobnie jak w przypadku Assassin’s Creed IV, odbywa się z perspektywy pierwszej osoby. Sterem nawigujemy poprzez przesuwanie palcem od lewej do prawej, a musimy dokonywać to dokładnie, by unikać przeszkód, jakie czyhają w morskich wodach.

Sterowanie jest na tyle proste i intuicyjne, że będziemy mieli wystarczająco dużo czasu i możliwości, by podziwiać malownicze wyspy, wulkany oraz widoki, z jakich słynie Morze Karaibskie. Sam model wody jest bardzo dopracowany i w grach mobilnych chyba na próżno szukać bardziej szczegółowych fal. Nic dziwnego, że Ubisoft do grania w Assassin’s Creed Pirates zaleca korzystanie z najwydajniejszych urządzeń.

Assassin's Creed Pirates - rozgrywka

Bardzo ciekawe są także same bitwy morskie, które są chyba najważniejszym elementem omawianej gry. Składają się one z fazy ataku oraz obrony. Armatą celujemy przeciągając palec w lewo lub w prawo, a do dokładnego mierzenia wystrzału zachęca dosyć długi czas ładowania tej broni. Przeciwnicy w takich momentach są bardzo aktywni i również starają się wyrządzić przeciwnikowi jak największe szkody. Kiedy wrogi okręt przygotowuje się do rozpoczęcia ostrzału, kamera pokaże przewidywaną trajektorię lotu pocisków, a zadaniem gracza jest ich unikanie i nie zatopienie własnego statku.

Gra jest bardzo rozbudowana, jednak zaawansowana grafika oraz dynamiczna rozgrywka idzie w parze z dużymi wymaganiami sprzętowymi, co czyni grę wartościową jedynie dla posiadaczy bardzo zaawansowanego sprzętu. Warto dodać, że gra nie jest oczywiście bezpłatna i kosztuje w chwili obecnej 18,85 zł. Link do pobrania Assassin’s Creed Pirates znajdziecie w źródle tego tekstu.

Źródło: Google Play