Aston-Martin-Aspire-ePrice-0

Aston Martin Aspire – smartfon z rajdowym rodowodem

Znana z doskonałych samochodów, firma Aston Martin – zaprezentowała swój luksusowy smartfon. Poznajcie model Aspire.

Aston Martin Aspire - ePrice


Aston Martin Aspire ma być luksusowym urządzeniem, przeznaczonym raczej dla bardziej zamożnej klienteli. Niestety, luksusowa w Aspire jest jedynie obudowa oraz opakowanie, gdyż podzespoły na miano „ekskluzywnych” wcale nie zasługują.

Aston Martin wyposażył swój smartfon w 3.2-calowy ekran o rozdzielczości HVGA, jednordzeniowy 800 MHz procesor, 5 MP kamerę, 256 MB RAM, kamerkę VGA do rozmów wideo, 512 MB ROM oraz slot kart microSD. Poza tym mamy tu 3G, Wi-Fi, GPS oraz Bluetooth. Całością steruje system Android 2.3.5 Gingerbread.

Smartfon nie został oczywiście w całości stworzony przez Aston Martina, za elektroniczną stroną urządzenia stoi najprawdopodobniej Acer. Aspire będzie dostępny w kolorach: czarnym, białym, srebrnym, złotym i złotym o zabarwieniu róży. Wszystkie wersje (oprócz czarnej), będą w części zbudowane z 24-karatowego złota, ich cena wyniesie 1590 dolarów (ok. 5000 zł). Czarna wersja ma kosztować „zaledwie” 1290 dolarów (ok. 4070 zł).

Całe szczęście, Aston Martin w tej cenie zapakuje nam smartfon w duże, skórzane pudło, wraz z dwoma, 1,500 mAh bateriami, skórzanym pokrowcem, zestawem słuchawkowym i ładowarką.

Do czego można przyrównać Aston Martin Aspire? Według mnie, jest to silnik Małego Fiata, zapakowany w karoserię Aston Martina. Nie wiem, kto skusi się na tak ograniczone urządzenie w tej kosmicznej cenie – chyba tylko równie ograniczony (umysłowo) snob.

Źródło: GSMArena