Asus-Transformer-Prime-1

Asus Eee Pad Transformer Prime już nie ma odbiornika GPS

Asus znalazł doskonały pomysł na rozwiązanie problemu z GPS w swoim najnowszym tablecie, modelu Asus Eee Pad Transformer Prime.

Asus Transformer Prime

Zaledwie wczoraj pisałem o narastającej fali oburzenia użytkowników Transformera Prime, którzy nie mogli doprowadzić do prawidłowego działania GPSu wbudowanego w urządzenie. Asus po cichu znalazł jednak „genialne” rozwiązanie całego problemu – usunął ze wszystkich swoich stron ze specyfikacją tabletu informację o wbudowanym GPS. Można zatem uznać problem z GPS za rozwiązany – gdyż od teraz według Asusa tablet Transformer Prime nie ma wbudowanego odbiornika GPS. Jeśli komuś zagrywka firmy Asus się nie podoba – może zwrócić swój tablet do sklepu i czekać na coś, co będzie bardziej dopracowane pod tym względem. Swoją drogą dziwi mnie fakt, iż Asus przed wypuszczeniem tak ważnego produktu, jak Prime – nie przetestował nawet prawidłowości działania odbiornika GPS.

A teraz jakieś dobre informacje – Asus dzisiaj poprzez swoje konto Facebook poinformował, że bootloader tabletu będzie można wkrótce odblokować za pomocą specjalnego narzędzia (programu). Drugą dobrą informacją jest fakt, iż Transformer Prime dostanie aktualizację do Android 4.0 Ice Cream Sandwich już 12 stycznia tego roku. Czekamy z niecierpliwością!

Źródło: Asus, XDA-Developers