Asus Fonepad 7

Asus Fonepad 7 dostaje Android 4.3 Jelly Bean

Asus hybrydę Fonepad 7 zaprezentował we wrześniu zeszłego roku, podczas targów IFA 2013. Sprzęt w krótkim czasie stał się dość popularny, a to ze względu na korzystną cenę i fakt, że Fonepad 7 to tak naprawdę połączenie smartfona i tabletu. Asus, który nie ma w zwyczaju podawania swoich planów dotyczących aktualizacji, niespodziewanie rozpoczął upgrade Fonepada 7 do Androida w wersji 4.3 Jelly Bean.

Asus Fonepad 7

Asus może i nie jest na rynku mobilnym rozpoznawany aż tak bardzo, jak np. Samsung. Nie zmienia to jednak faktu, że to jeden z tych producentów, którzy wyjątkowo mocno dbają o aktualizowanie swojego sprzętu. Fonepad 7 oryginalnie pojawił się w sklepach z systemem Android 4.2 Jelly Bean. Wiele osób spodziewało się, że firma nie zaktualizuje tego sprzętu do wersji 4.3, tylko od razu popracuje nad 4.4 KitKat. Stało się jednak inaczej i nie mamy się chyba o co martwić.

Android 4.3 Jelly Bean jest dostępny poprzez OTA (Over-the-Air), więc jeśli posiadasz to urządzenia, to radzę sprawdzić w ustawieniach systemu, czy przypadkiem nie jest on już gotowy do pobrania. Nowy Andek przynosi m.in. ulepszony odtwarzacz wideo i galerię zdjęć oraz wiele poprawek dla interfejsu użytkownika. Niestety Asus nie opublikował żadnej listy zmian, więc do końca nie wiadomo, co w nowym firmware siedzi.

Czy Fonepad 7 dostanie także Android 4.4 KitKat? Co prawda nie ma na ten temat żadnych informacji, jednak zważywszy na profesjonalizm Asusa pod tym względem, możemy się spodziewać, że taki upgrade prędzej czy później i tak się pojawi.


 • Mikes

  W końcu mamy porządne połączenie smartfona i tableta, można nawet sms-y na nim pisać , a nie jak innych tego typu połączeniach , jedynie dzwonić , chociaż też jest mozliwość zainstalowania Skype Android czy Facebook Messenger . Android jak Android , nie ma co narzekać bo JB’ 4.3 , jelly bean też jest dobry i mi nie trzeba kitkat’a ani lizaka (Android 5 Lollipop ) xD

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  I to jest ewidentna wada tego sprzętu z nakładkami i badziewiem dodawanym na siłę do tego sprzętu … JB’4.3 hahaha w 2014 a KK’4.4.2 za rok albo już nigdy

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Również nie rozumiem idei zapychania softu niepotrzebnym oprogramowaniem, no ale cóż – całe szczęście jest seria Nexus :)