Asus MeMO Pad 7

Asus FonePad HD 7, MeMo Pad HD 8 oraz MeMo Pad HD 10 – specyfikacje trafiły do sieci

Asus FonePad HD 7, MeMo Pad HD 8 oraz MeMo Pad HD 10 nie miały jeszcze swojej oficjalnej premiery, jednak w internecie już opublikowano specyfikacje tych urządzeń. Czy będą one w stanie konkurować z innymi tabletami?

Asus - logo

Na pierwszy ogień puśćmy najmniejsze z urządzeń, którym jest Asus FonePad HD 7. Jak sama nazwa wskazuje zamontowano w nim 7″ ekran (IPS) o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Tablet będzie napędzany 1.6GHz, dwurdzeniowym chipsetem Intel Atom (możemy się więc spodziewać świetnej żywotności baterii, bo chip jest wyjątkowo energooszczędny), z grafiką PowerVR taktowaną częstotliwością 400MHz. FonePad HD 7 posiada również 5MP kamerę, a całość działa w oparciu o system Android 4.2 Jelly Bean. W sklepach mają być dostępne dwa warianty – z 8 i 32GB pamięci flash. Jak wynika z przecieku, reszta specyfikacji FonePad HD 7 będzie taka sama, jak ta w FonePad pierwszej generacji.

Kolejny w kolejce jest Asus MeMo Pad HD 8, czyli 8″ tablet z ekranem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Urządzenie ma być oparte o czterordzeniowy układ Rockchip, taktowany zegarem 1.6GHz. Podobnie jak w przypadku FonePad HD 7, tutaj system ma również stanowić Andek 4.2 Jelly Bean. Chciałbym na temat MeMo Pad HD 8 powiedzieć więcej, niestety reszta specyfikacji tego urządzenia pozostaje w tej chwili tajemnicą.

Trzecie i zarazem ostatnie urządzenie, to Asus MeMo Pad HD 10, który ma również mieć wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, ale o wielkości aż 10.1″. Podobnie jak w przypadku MeMoPad HD 8, wewnątrz ma siedzieć 1.6GHz, czterordzeniowy chipset Rockchip. W tym 10-calowcu znajdzie się także miejsce na 1GB RAM’u, 2MP kamerę z tyłu i 1.2MP z przodu. Pamięć użytkownika ma mieć pojemność zaledwie 8GB. Oczywiście nie zabraknie tu standardowych modułów: Wi-Fi, Bluetooth, GPS oraz dodatkowo 3G. Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach, tak i MeMo Pad HD 10 ma działać na platformie Android w wersji 4.2 Jelly Bean.

Jak widzicie jedynie FonePad HD 7 zapowiada się na interesujący produkt. Pozostałe dwa tablety będą raczej budżetowymi rozwiązaniami, które na rynku będą mogły powalczyć jedynie ceną. Jeśli jednak Asus przeceni swoje urządzenia, zginą one w gąszczu innych, bardzo podobnych produktów.

Kiedy Asus pokaże swoje nowe tablety? Według przecieku ich oficjalna prezentacja ma nastąpić we wrześniu, na IFA 2013 w Berlinie.

Źródło: GSMArena