ASUS Fonepad

Asus Fonepad trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu, jaka będzie jego cena?

Asus swój 7-calowy tablet Fonepad zaprezentował na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Okazuje się, że urządzenie trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu, w średnio-przystępnej cenie.

ASUS Fonepad 7

Fonepad ma być dostępny w dwóch wariantach, jednak w Europie zobaczymy wyłącznie odmianę z 16 GB pamięci ROM, bez 3 MP kamery głównej. Urządzenie w pierwszej kolejności zawita do rosyjskich sklepów, gdzie ma kosztować 265 euro (ok. 1110 zł), czyli trochę więcej, niż sugerowane na MWC przez Asusa 219 euro (ok. 916 zł). Fonepad także w tym miesiącu prawdopodobnie trafi także i na inne, europejskie rynki – w cenie 219 euro (Rosja to taki dziwny kraj, w którym tablety i smartfony są zazwyczaj sporo droższe, niż w innych zakątkach świata).

Gdyby ktoś zapomniał, jak wygląda specyfikacja Fonepad, to przypominam – mamy tu 7-calowy ekran IPS (1280 x 800 pikseli), łączność 3G HSPA+ (możliwość wysyłania wiadomości tekstowych i przeprowadzania rozmów telefonicznych), jednordzeniowy chipset Intel Atom Z2420 z procesorem o taktowaniu 1.2 GHz, 1 GB RAM oraz grafikę PowerVR SGX540. Do dyspozycji jest także czytnik kart microSD, a całością zawiaduje Android w wersji 4.1 Jelly Bean.

Źródło: GSMArena