ASUS PadFone E – biały, stacja dokująca

ASUS PadFone E: coś pomiędzy mini i Infinity

ASUS wzbogacił dzisiaj swoją ofertę o kolejne, hybrydowe urządzenie, model PadFone E. Te połączenie smartfona i tabletu dysponuje niezbyt mocną specyfikacją, bardzo zbliżoną do tej, którą znamy z PadFone mini.

ASUS PadFone E - biały, stacja dokująca

Tajwański producent wyposażył PadFone E w chip Snapdragon 400, z czterema rdzeniami Cortex-A7, GPU Adreno 305 oraz 4.7″ ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

ASUS PadFone E - czarny, stacja dokująca

PadFone E dysponuje też 13 MP kamerą z fleszem LED oraz systemem Android 4.2 Jelly Bean. Sporą wadą urządzenia jest jego bateria, bo w smartfonie zamontowano ogniwo o pojemności zaledwie 1820 mAh.

Jeśli chodzi o stację dokującą-tablet, ma on 10.1″ wyświetlacz 720p oraz dodatkową 5000 mAh baterię, która w razie potrzeby może podładować smartfon. Zadowolone będą też osoby, które korzystają z wideorozmów, bo z przodu znajduje się 1 MP kamera.

Waga smartfona to 126 gramów, czyli całkiem znośnie. Niestety w wersji tabletowej sprzęt zwiększa swoją masę dość znacznie, osiągając aż 526 gramów. Jak mogliście zobaczyć na zdjęciach – dostępne będą dwie wersje kolorystyczne urządzenia, czarna i biała.

ASUS PadFone E na Tajwanie ma kosztować 560$, będzie to więc najtańszy 10.1″ PadFone, jaki firma wyprodukowała. Pamiętajmy jednak, że bez włożonego smartfona tablet PadFone to jedynie martwe urządzenie, będące co najwyżej zapasową baterią. Niestety nikt nie wie, czy PadFone E zostanie kiedykolwiek wprowadzony do sprzedaży poza Tajwanem. Myślę jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak się stało.