ASUS Padfone Mini

ASUS Padfone Mini wyciekł przed swoją premierą

ASUS swój nowy tableto-smartfon Padfone Mini zaprezentuje najprawdopodobniej już 11 grudnia, na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji. Dzięki dobrze Wam już znanemu twitterowemu osobnikowi @evleaks mamy jednak możliwość zobaczenia tego urządzenia jeszcze przed premierą.

ASUS Padfone Mini

Asus Padfone Mini to oczywiście mniejszy brat Padfone Infinity. Według @evleaks sprzęt posiada 4.3″ ekran w smartfonie oraz 7″ matrycę w tablecie. Owy tablet to tak naprawdę stacja dokująca, do której wsuwamy smartfon, dzięki czemu uzyskujemy pełnowymiarowe urządzenie, nieco podobne do Nexusa 7.

4.3″ smartfon ma mieć rozdzielczość wynoszącą 960 x 540 pikseli, podczas gdy 7″ tablet będzie posiadać rozdziałkę wielkości 1280 x 800 pikseli. Co do wydajności, wewnątrz zamontowano chipset Qualcomm Snapdragon 400 (w zależności od wersji układu mogą tu być cztery rdzenie Cortex-A7 lub dwa rdzenie Krait 200 lub Krait 300 oraz GPU Adreno 305 i 1 GB RAM). Jako system w Padfone Mini posłuży Android 4.3 Jelly Bean, który krótko po wprowadzeniu sprzętu do sklepów zostanie zaktualizowany do KitKat.

Niestety w tej chwili nie posiadamy żadnych informacji, dotyczących przyszłej ceny i dokładnego terminu wejścia Padfone Mini do sklepów. Musicie jednak przyznać, że idea urządzeń hybrydowych jest bardzo interesująca. Obawiam się jednak, że bardziej może się opłacać kupno Nexusa 7 i smartfona klasy tego z Padfone Mini, niż sprzętu ASUS’a. Na ostateczny osąd poczekajmy jednak do momentu oficjalnej prezentacji i ujawnienia ceny tego smartfono-tabletu.