ASUS Transformer Pad TF300T

ASUS rozpoczął aktualizowanie tabletu Transformer Pad TF300 do Android 4.2

Ciężko znaleźć producenta tabletów, który aktualizuje swoje produkty szybciej, niż ASUS. Potwierdza to najnowsza aktualizacja dla Transformera Pad TF300, która podnosi jego system do Android 4.2.

ASUS Transformer Pad TF300T

ASUS Transformer Pad TF300 działa obecnie na systemie Android 4.1.1 JB. Upgrade, który został opublikowany przez tajwańskiego producenta zmienia wersję OS, na 4.2.2 Jelly Bean. Przypominam, że TF300 na rynku pojawił się z systemem 4.0.3 Ice Cream Sandwich, dzisiejsza aktualizacja jest więc drugim, dużym update.

W tej chwili aktualizacja została udostępniona wyłącznie dla posiadaczy TF300 ze Stanów Zjednoczonych, jednak jeszcze w tym miesiącu ma się pojawić dla reszty świata. Co wraz z Android 4.2.2 dostanie ten notebooko-podobny tablet? Przede wszystkim wszystkie te „smaczki”, które daje nam Android 4.2, czyli możliwość korzystania z wielu kont użytkowników, centrum ustawień na pasku powiadomień, Photo Sphere, unowocześniona usługa Google Now, pisanie gestami, integracja z TV, Daydream oraz wiele innych funkcji i poprawek.

Przypominam, że w kolejce po Android 4.2 czeka jeszcze kilka tabletów tajwańskiego producenta: ASUS Transformer Pad Infinity, ASUS MeMO Pad Smart 10, oraz ASUS MeMO Pad.

Źródło: ASUS, Engadget