asus-transformer-prime-0

Asus Transformer Prime ma zablokowany bootloader i kłopot z GPS?

Pierwsi posiadacze czterordzeniowego tabletu Asus Transformer Prime narzekają, że urządzenie ma zablokowany bootloader i problemy z GPS.

asus transformer prime

Asus Transformer Prime to chyba obecnie najlepiej sprzedający się tablet – fala nabywców już wykupiła pierwszą dostawę tego czterordzeniowego monstrum. W tej chwili tabletu w Polsce nie kupimy praktycznie w żadnym sklepie – jedynie pojedyncze sztuki ostały się jeszcze na portalach aukcyjnych. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są zadowoleni z nowego nabytku – gdyż pierwsi użytkownicy zwracają uwagę na zablokowany bootloader i problemy z GPS, ale po kolei.

Kwestia zablokowanego bootloadera nie powinna martwić zwykłych użytkowników, którzy nie chcą nigdy „grzebać” przy firmware swojego Prime. Zaszyfrowany bootloader Transformera Prime – uniemożliwi w przyszłości wgrywanie nieoficjalnych, „gotowanych” ROMów, tworzonych przez domorosłych programistów. Niemniej jednak zablokowany bootloader należy uznać za sporą wadę nowego tabletu – ale miejmy nadzieję, że Asus wkrótce naprawi swój błąd, umożliwiając jego odblokowanie.

Drugą rzeczą, na którą narzekają nabywcy Prime, jest problem ze złapaniem fixa przez GPS. Na forum XDA-Developers powstał nawet cały, dość pokaźny wątek, w którym użytkownicy twierdzą – iż pomimo, że tablet „widzi” nawet 9 satelitów GPS, to i tak nie łapie fixa. Wygląda więc na to, że mamy tu do czynienia z jakąś niedoróbką, którą miejmy nadzieję, da się naprawić stosowną poprawką firmware. Asus póki co nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Jeśli ktoś więc kupił w Polsce tablet Prime i ma z nim jakieś problemy (lub też wszystko działa) – niech koniecznie da o tym fakcie znać w komentarzu.

Źródło: PhoneArena, XDA-Developers