Asus-Transformer-Prime-prezes-0

Asus Transformer Prime (prawie) oficjalnie zaprezentowany

Szef firmy Asus, Jonney Shih – zaprezentował tablet Transformer Prime (Transformer 2), oparty o system Android i czterordzeniowy układ Tegra 3.

Asus Transformer Prime

Prezentacja miała miejsce na konferencji AsiaD, niestety na pełną prezentację, z tzw. „pompą” – będziemy musieli poczekać do 9 listopada. To właśnie wtedy Asus najprawdopodobniej poda pełną specyfikację Transformera Prime.

Asus Transformer Prime

Prezes Asusa zdradził jednak kilka istotnych szczegółów, nt. nowego tabletu. Będzie to pierwsze urządzenie, oparte o czterordzeniowy układ NVIDIA Tegra 3, wyposażone w 10-calowy ekran, slot kart microSD, oraz port mini-HDMI. Według producenta – bateria ma wytrzymać 14.5 godziny użytkowania.

Asus Transformer Prime

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach – tablet składa się z dwóch części, ekranu, oraz klawiatury. Oczywiście klawiaturę od głównej części, czyli ekranu – możemy swobodnie oddzielać. Gdy połączymy klawiaturę z ekranem – uzyskujemy laptopa z systemem Android. Takie rozwiązanie z pewnością ucieszy osoby, które po prostu nie lubią wirtualnych klawiatur, a Transformer Prime sprawia wrażenie „złotego środka”, pomiędzy tabletem a laptopem. Na zdjęciach możemy również dostrzec, że obudowa urządzenia została wykonana najprawdopodobniej ze szczotkowanego aluminium – co z pewnością doda tabletowi solidności.

Na konferencji nie zdradzono niestety, kiedy tablet trafi na półki sklepowe – wszystkiego dowiemy się podobno 9 listopada, na oficjalnej prezentacji. Na koniec zapraszam jeszcze do obejrzenia filmu, który promuje najnowsze dziecko Asusa – Transformer Prime.

Źródło: Engadget