ASUS VivoTab Note 8

Asus VivoTab Note 8 – rysik i bateria, która wytrzyma 8 godzin

Asus swojej dzisiejszej konferencji nie zakończył oczywiście na prezentacji smartfonów z serii Zenfone. Światło dzienne ujrzał także 8″ tablet VivoTab Note 8, który działa w oparciu o system Windows 8.

ASUS VivoTab Note 8

Asus VivoTab Note 8 posiada 8″ ekran o rozdzielczości wynoszącej 1280 x 800 pikseli, a jako chipset służy tu Intel Atom Z3740, który we współpracy z 15.5 Whr baterią oferuje aż 8 godzin pracy. Oprócz tego we wnętrzu znalazło się miejsce dla 2 GB RAM’u, 64 GB pamięci na dane (plus slot na microSD) oraz 5 MP kamery z tyłu i kamerki HD z przodu.

Co jeszcze? Jest tu także łączność Wi-Fi, Bluetooth 4.0+HS, Miracast oraz złącze micro USB. Asus podążył za współczesną modą i w VivoTab Note 8, a dokładnie na jego tylnej części, zamontował dwa głośniki stereo, oparte o technologię Golden Ear. Dzięki niej zastosowano większe niż zazwyczaj komory rezonansowe, które według producenta znacznie poprawiają brzmienie basów. Tablet mierzy 220.9 x 133.8 x 10.95 mm i waży 380 gramów.

Jedną z ważniejszych części tego sprzętu jest digitizer Wacom, który współpracuje z rysikiem umieszczanym w dolnej części urządzenia. Asus chwali się, że dzięki współpracy z firmą Wacom rysik potrafi odwzorować aż tysiąc różnych sił nacisku na ekran, co przekłada się w bardziej naturalny sposób pisania i rysowania.

Sprzęt działa w oparciu o system Microsoft Windows 8.1 i jest kierowany do profesjonalistów oraz studentów. Wraz z zestawem producent dołącza oprogramowanie Microsoft Office w edycji Home and Student. Niestety Asus nie podał żadnych informacji dotyczących ceny i dostępności VivoTab Note 8.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    O coś takiego bym już dziś kupił chętnie , no cóż jak zwykle nic nie ma a to co Asus pokazał w zeszłym roku na targach do dziś nie ma w sklepach

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Rzeczywiście, to ciekawa propozycja, a jak będzie z jego dostępnością w naszym kraju, ciężko powiedzieć.