ASUS PadFone E – 4

Asus zapowiada aktualizację KitKat dla linii PadFone

Asus opublikował dzisiaj swoje zamiary, dotyczące przyszłych aktualizacji linii urządzeń PadFone do najnowszej wersji Androida, czyli 4.4 KitKat. Nowy upgrade ma nie tylko podnieść wersję OS’a, ale także dać najnowszą nakładkę na ten system, Asus Zen UI.

ASUS PadFone E

Jakie urządzenia znajdą się na liście tych, które otrzymają Android 4.4 KitKat wraz z Zen UI? Wśród szczęśliwców znajdują się:

  • PadFone Infinity (znany też jako PadFone A80)
  • PadFone Infinity 2
  • PadFone 2

Niestety Asus nie wspomniał nic o innych sprzętach z linii PadFone, jak np. PadFone Mini. Miejmy jednak nadzieję, że Asus już wkrótce opublikuje dalszą część swoich planów aktualizacyjnych i pozostałe PadFony również znajdą się wśród szczęśliwców, którzy dostaną KitKata.

Upgrade do Android 4.4 dla wymienionych wcześniej urządzeń jest w tej chwili w fazie tworzenia. Data wypuszczenia nowego softu została przewidziana na drugi kwartał 2014 (dla urządzeń PadFone 2 oraz PadFone Infinity). Model PadFone Infinity 2 będzie musiał na swojego KitKata poczekać nieco dłużej, bo dostanie go dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Szczerze mówiąc spora część producentów powinna brać przykład z Asusa, który publikuje tego typu informacje, przez co posiadacze urządzeń tej marki wiedzą ze sporym wyprzedzeniem, że ich sprzęt zostanie zaktualizowany. Inne firmy (jak np. LG) nie udostępniają tego typu list, a o zamiarach wypuszczenia nowego firmware często dowiadujemy się tak naprawdę dopiero w momencie, gdy pierwsze urządzenia zaczynają już dostawać upgrade.