ASUS-Padfone-2-zaproszenie-0

ASUS zaprezentuje Padfone 2 już 16 października

ASUS rozsyła zaproszenia na konferencje, które odbędą się 16 października jednocześnie w Milanie (Włochy) oraz Tajpej (Tajwan). Według tego, co podano na zaproszeniu, zobaczymy tam androidowy smartfono-tablet ASUS Padfone 2.

ASUS Padfone 2 - zaproszenie

Padfone to dość specyficzne urządzenie, które stanowi połączenie tabletu ze smartfonem. W skrócie, jest to zestaw, składający się ze smartfonu i stacji dokującej, która jest tabletem. Aby zrobić z naszego smartfona tablet – wystarczy otworzyć odpowiednią klapkę w stacji dokującej, i umieścić w niej nasz telefon. Z połączenia tych dwóch elementów – otrzymamy w pełni funkcjonalny tablet. Gdyby ktoś chciał zobaczyć, na jakiej zasadzie działa Padfone – zapraszam do obejrzenia poniższego filmu.

Wracając jednak do tematu – 16 października zobaczymy drugą odsłonę Padfone, czyli Pafone 2. Co o nim w tej chwili wiemy? Jedynie tyle, iż najprawdopodobniej będzie to urządzenie o ogromnej mocy obliczeniowej. Kilka dni temu w sieci pojawił się wynik z benchmarku AnTuTu, w którym urządzenie uzyskało zdumiewające 13,950 punktów – czyli o 450 punktów więcej, niż Samsung Galaxy Note II. Tak dobry wynik sugeruje, iż urządzenie zostało oparte o czterordzeniowy chip Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 Pro z 1.5 GHz procesorem Krait i grafiką Adreno 320. Wszystko oczywiście zostanie zweryfikowane 16 października, gdzie mam nadzieję – ASUS nas bardzo pozytywnie zaskoczy.

Źródło: PhoneArena