Asus ZenWatch

Asus ZenWatch – nowy inteligentny zegarek oficjalnie zadebiutował

Od momentu debiutu przeznaczonego m.in. na smartwatche systemu operacyjnego Android Wear, obserwujemy dosłownie wysyp tego typu urządzeń. Do grona inteligentnych zegarków dołączył właśnie Asys ZenWatch.

Asus ZenWatch

Jak się pewnie domyślacie, ZenWatch powstał we współpracy Google i Asusa. O ile większość inteligentnych zegarków nie ma zbyt atrakcyjnego designu, to trzeba przyznać, że zegarek Asusa wygląda bardzo fajnie. Nieco zakrzywiony, 1.63″ ekran AMOLED (320 x 320 pikseli, choriony szkłem Gorilla Glass 3) wygląda tu bardzo atrakcyjnie.

Asus ZenWatch - bok

Pod maską ZenWatcha znajdziemy 1.2 GHz chipset Snapdragon 400, 4 GB pamięci na dane oraz 512 MB RAM. Nie zabrakło tu także tego, co powinien mieć każdy, inteligentny zegarek, czyli certyfikatu IP55, świadczącego o jego kurzo- i wodoodporności.

Co ciekawe, Asus ZenWatch zaoferuje także całą gamę czujników, rejestrujących nasz wysiłek fizyczny. Wśród nich jest krokomierz, pulsomierz oraz sensor poziomu stresu (nie mam pojęcia, na jakiej zasadzie działa, być może po prostu sprawdza „poziom spocenia” naszej skóry). Naturalnie monitoring naszego wysiłku fizycznego sprowadza się do tworzenia odpowiednich raportów, dziennych, tygodniowych itp.

Naturalnie wraz z zegarkiem Asus zaimplementował także sporo programowych „smaczków”, m.in. możliwość lokalizowania naszego smartfona, personalizacji wyglądu tarczy zegarka, odblokowywania podłączonych urządzeń itp.

A teraz najważniejsze, czyli cena. Asus obiecuje, że ZenWatch do końca roku pojawi się w sklepach. Jego cena wyniesie 199€, czyli około 830 zł. Zegarek pojawi się na wybranych rynkach, jednak nie wiadomo jeszcze, na jakich konkretnie.