Asus ZenWatch-2

Asus ZenWatch zadebiutuje 3 września

Zarówno Samsung, jak i LG zdecydowały się na pokazanie światu swoich nowych inteligentnych zegarków jeszcze przed rozpoczęciem targów IFA 2014, jednak inna firma z branży – Asus postanowiła poczekać z takimi rewelacjami jeszcze kilka dni. Wszystko wskazuje na to, że już 3 września zaprezentowany zostanie pierwszy smartwatch tego producenta – Asus ZenWatch.

Asus ZenWatch

CEO Asusa, Jerry Shen, ujawnił, że cena tego urządzenia nie przekroczy $199 dolarów, a do sklepów trafić ma ono już w październiku tego roku. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że ZenWatch może zostać wyceniony nawet na 99 dolarów, jednak cena na poziomie około $149 jest najbardziej prawdopodobna. Shen dodał także, że smartwatch ten wyposażony zostanie w moduł rozpoznawania mowy, dzięki czemu będziemy mogli wydawać mu polecenia głosowe.

Ze zdjęć i załączonego do tego tekstu materiału filmowego możemy wywnioskować, że Asus ZenWatch wyposażony zostanie w lekko zakrzywiony ekran, a sama konstrukcja urządzenia sprawia wrażenie bardzo cienkiej i zgrabnej. Niestety nie mamy żadnych informacji odnośnie przekątnej ekranu tego inteligentnego zegarka, ani żadnych popisowych funkcjonalności. ZenWatch pracować ma oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear.

Niewątpliwym atutem urządzenia jest jego cena, która jest bardziej atrakcyjna od cen inteligentnych zegarków konkurencji. Myślę też, że świat oczaruje także świetna stylistyka oraz wzornictwo, co sprawi, że rywalizacja na ryku smartwatchy stanie się jeszcze ciekawsza. Więcej szczegółów odnośnie Asusa ZenWatch poznamy już 3 września.