samsung-bada-OS

Bada 2.0.1 OS: pierwsze spojrzenie

Wszystkie osoby, które są chociaż trochę zaznajomione z systemem Bada wiedzą, że wielkimi krokami zbliża się jego nowa wersja – jednak do tej pory o wersji 2.0.1 OS Bada, wiedzieliśmy naprawdę niewiele.

Samsung Bada OS


W sieci pojawiły się zrzuty ekranu, pokazujące, jak będzie wyglądać nowa odsłona systemu Bada. Zrzuty ekranu zostały zrobione na smartfonie Samsung Wave II. Co prawda widzieliśmy już, jak wygląda system Bada 2.0 na targach MWC 2011 – jednak wtedy interfejs użytkownika wyglądał jeszcze jak w Bada 1.0. Najnowsze obrazki pokazują, że interfejs uległ całkowitej przebudowie.

Chociaż obrazki nie są może najlepszej jakości, to i tak widać, że zmiany są znaczące. Dostępne są jedynie dwa ekrany główne, w tym jeden (oznaczony kwadratem) przeznaczony na widżety, natomiast drugi na zwykłe skróty. Sekcję z widżetami można przewijać. Zmianie uległy tez ikony, które są teraz mniejsze. Jak wspomniałem wcześniej – zrzuty ekranu nowego systemu zostały zrobione na Samsungu Wave II S8530, co pozwala przypuszczać, że nowa wersja Bada OS będzie też kompatybilna ze starszymi urządzeniami. Samsung niestety nie skomentował tych nowości.

Źródło: GSMArena