Baldur’s Gate na Apple iPad

Baldur’s Gate: Enhanced Edition już dostępne na iPad

Wszyscy wielbiciele gier z gatunku RPG znają doskonały, klasyczny tytuł – Baldur’s Gate. Jeszcze paręnaście lat temu do uruchomienia tej gry potrzeba było dość drogiego komputera. Obecnie, w dobie mocarnych urządzeń mobilnych – można w tę grę zagrać nawet na tablecie Apple iPad.

Baldur's Gate na Apple iPad

Firma Beamdog właśnie udostępniła na Apple App Store grę Baldur’s Gate, a dokładnie Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Gra od pierwowzoru różni się tym, że oprócz podstawowej kampanii (która była dostępna w Baldur’s Gate), ma także zaimplementowany dodatek Tales of the Sword Coast (Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy). Enhanced Edition zawiera też tryb areny, gdzie mamy do wyboru nowe postacie.

Gra jest w tej chwili dostępna wyłącznie dla iPada, i nie ma się niestety co spodziewać, że wyjdzie także dla iPhone (elementy interfejsu użytkownika nie są przystosowane do tak małego ekranu). Warto zauważyć, że w opracowaniu jest również port tej gry na tablety z systemem Android.

Gra na App Store (link do niej znajdziecie w źródle) kosztuje 9.99$ (czyli około 32 zł) i waży aż 1.7 GB. Czy to dużo, jeśli pod uwagę weźmiemy ogromną długość gry i wiele nieprzespanych nocy, które nas czekają podczas jej przechodzenia? Na zachętę poniżej umieszczam wideo, które demonstruje Baldur’s Gate: Enhanced Edition.

Źródło: App Store, PhoneArena