Basemark X 1.0

Basemark X 1.0 – nowy, bardzo wymagający benchmark dla Android, iOS oraz Windows Phone

Dla systemu Android pojawił się właśnie nowy program, testujący możliwości sprzętu, benchmark Basemark X 1.0. Czego możemy się dzięki niemu dowiedzieć?

Basemark X 1.0

Basemark X 1.0 tak naprawdę nie pojawia się wyłącznie dla platformy Android. Już wkrótce (gdy zostanie zaakceptowany przez Apple i Microsoft), pojawi się także dla systemów iOS oraz Windows Phone. Da to wszystkim możliwość przetestowania dowolnego, mobilnego sprzętu i odniesienie wyników do innych urządzeń, opartych nawet o inny OS. Możemy np. porównać, czy iPhone 5 jest wydajniejszy od Galaxy S4, albo Lumii 920.

Pierwsze wyniki, jakie pojawiły się w sieci pokazują, że obecnie najwydajniejszym, androidowym smartfonem, jest Samsung Galaxy S4. Tuż za nim plasuje się HTC One oraz LG Nexus 4. Zresztą, sami zobaczcie tabelkę z wynikami.

BaseMark X 1.0, wyniki

Basemark X 1.0 został stworzony specjalnie dla smartfonów i tabletów. Jeśli chodzi o wersję androidową, to można ją pobierać za darmo z Google Play. Wymagana wersja systemu Android, to przynajmniej 4.0 Ice Cream Sandwich.

Swoją drogą, sama animacja, stworzona do przetestowania sprzętu jest bardzo fajna. Możecie ją obejrzeć na poniższym wideo.

Źródło: PhoneArena