beats by dr dre – logo

Beats by Dre chce odkupić od HTC 25% udział w firmie (aktualizacja)

Dobrze znany wielbicielom marki HTC producent słuchawek Beats by Dre (Beats Audio) chce odkupić od HTC 25% pakiet udziałów własnej firmy. Według źródeł The Wall Street Journal wszystko wskazuje na to, że partnerstwo Beats by Dre i HTC wkrótce może się zakończyć.

beats by dr dre - logo

Aktualizacja: To już oficjalne – Beats odkupiło od HTC 25% udziałów własnej firmy za kwotę 265 milionów $.

HTC w Beats Audio ma w tej chwili 25% pakiet akcji. Tajwański producent smartfonów w 2011 miał w Beats większościowy, 50.1% udział (kupiony za 300 milionów $), jednak rok później odsprzedał połowę z niego z powrotem do Beats Audio. Skoro dochód tego słuchawkowego potentata rośnie (w 2010 roku było to 200 milionów $, podczas gdy w poprzednim roku już 1 miliard $), to dlaczego Beats Audio chce odkupić swoje aktywa od HTC?

Nie da się ukryć, że HTC ma pewne problemy finansowe, które powodują, że ten smartfonowy gigant wszędzie szuka pieniędzy. W zeszłym roku m.in. zastawił wszystkie swoje aktywa Beats Audio za 225 milionów $. Zważywszy jednak na fakt, że Beats notuje teraz tak wielkie zyski, ingerencje HTC mocno blokują rozwój firmy, obniżając m.in. ceny jej akcji. Szefostwo chce więc od Tajwańczyków odkupić swój pakiet i być może poszukać inwestora gdzie indziej.

Kiedy Beats Audio zamierza odkupić swoje udziały od HTC? Tego niestety w tej chwili jeszcze nie wiadomo. Mnie jednak najbardziej ciekawi fakt, czy po całej transakcji HTC nadal będzie sprzedawać swoje sprzęty ze słuchawkami Beats by Dr.Dre, czy też bez nich.

Źródło: WSJ