Samsung Galaxy S5 – koncept

Czy tak będzie wyglądać Samsung Galaxy S5?

Samsung Galaxy S5 będzie zdecydowanie jedną z największych premier tego roku. Nie ma się więc co dziwić, że domysłów na temat S5 pojawia się coraz więcej. Jeden z holenderskich portali pokusił się nawet, aby na podstawie dotychczasowych plotek stworzyć koncept, obrazujący Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 - koncept

Smartfon, który widzicie na niniejszych renderach posiada aluminiową obudowę, a jego tył został pokryty skóropodobnym materiałem. System Android 4.4 KitKat na bazie którego działa to wirtualne urządzenie, został wzbogacony najnowszą, przeźroczystą nakładką TouchWiz UI.

Samsung Galaxy S5 - koncept, front i tył

W porównaniu z S4, koncepcyjny Galaxy S5 posiada 5.25″ ekran QHD (1440 x 2560 pikseli), który w odróżnieniu od swojego poprzednika, dysponuje jeszcze cieńszymi ramkami. Dla ochrony przed zarysowaniami wyświetlacz pokrywa tafla szkła Gorilla Glass 3.

Samsung Galaxy S5 - koncept, tył

Z tyłu obok obiektywu kamery umieszczono coś, co wygląda jak czytnik linii papilarnych (o tej funkcji S5 wspominało już kilka plotek). Szczerze mówiąc cały smartfon wygląda trochę jak Galaxy S4 Active.

Samsung Galaxy S5 - koncept, tył

Jeśli wierzyć przeciekom, Galaxy S5 posiada także 20 MP (lub 16 MP) kamerę ISOCELL oraz 2900 mAh baterię z funkcją szybkiego ładowania.

Oczywiście wszystkie powyższe rendery to tylko domysły, które nie mają nic wspólnego z oficjalnymi informacjami Samsunga. Pytanie, jakie nadal nas dręczy brzmi: kiedy tak naprawdę Koreańczycy pokażą Galaxy S5? Chyba najbardziej prawdopodobnym terminem jest połowa marca. Jakoś nie wierzę doniesieniom Eldara Murtazina, który twierdzi, że Galaxy S5 wystartuje już 23 lutego w Barcelonie. Murtazin to według mnie jeden z największych bajkopisarzy rynku mobilnego. Jego wcześniejsze przepowiednie mówiły np. o tym, że Nokia porzuci Windows Phone, Samsung zaprzestanie prac nad Tizenem, aplikacje z WP7 nie będą działać na WP8, Microsoft porzuci WP8 i zacznie tworzenie swojego OS’a od nowa itp. Dziwię się, że zagraniczne portale w ogóle jeszcze cytują tego szarlatana.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Jak będzie tak będzie ja i tak nie kupie już SGS’5 i wolę mój Nexus’5 wersja 32GB z LTE

    Co do tych przepowiedni bajkopisarzy to mam ubaw tez ostatnio z obrazków Nokia z Android .

    • regoat

      cos ci sie pomieszalo z tymi aktualizacjami. do 2? nie zartuj