Atmel maXTouch S

Bezdotykowa obsługa gestami w Samsungu Galaxy S IV?

Z Korei płynie do nas coraz więcej, coraz ciekawszych informacji na temat Galaxy S IV. Według doniesień koreańskiego portalu DDaily, SGS4 ma być wyposażony w technologię, która pozwoli na obsługę gestami – bez dotykania smartfona.

Sony Xperia Sola - floating touch


Pamiętacie funkcję Floating Touch, którą to Sony zastosowało w Xperia sola? Funkcja umożliwiała nam obsługę ekranu w smartfonie, bez potrzeby jego dotykania. Wystarczyło, że umieściliśmy nasz palec nad powierzchnią wyświetlacza, a ten działał jak kursor myszki na ekranie komputera. Według publikacji DDaily, podobną funkcję zastosuje w swoim flagowcu Samsung. Oczywiście koreański producent nie byłby sobą, gdyby nie podrasował Floating Touch.

Atmel maXTouch S

DDaily zdradza, że Samsung w Galaxy S IV zastosuje najnowszy kontroler dotyku firmy Atmel, model maXTouch S. Produkt Atmela nie dość, że pozwoli na zmniejszenie grubości urządzenia i polepszy jakość wyświetlanego obrazu, to ma jeszcze dać możliwość obsługi gestami – i to bez dotykania powierzchni ekranu. Chyba nie trudno sobie wyobrazić, że za pomocą S IV, będzie można np. machnąć palcem nad ekranem, aby odebrać połączenie lub wyciszyć telefon. Od teraz nawet z ubrudzonymi rękoma (gdy np. pichcimy coś w kuchni) napiszemy wiadomość tekstową, bez konieczności „ufajdania” całego ekranu S IV.

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać premiery SGS4, która (jak wynika z najnowszych plotek) nastąpi 15 marca.

Źródło: DDaily


  • Nazir

    Dość ciekawe ale czy tak będzie na prawdę to się wyjaśni z dniem premiery SGS4

    • http://smartfan.pl Noob

      Dokładnie! Mimo wszystko nie można Samsungowi zarzucić, że nie stara się wprowadzać innowacyjnych rozwiązań w swoich produktach.