Kyocera-Urbano-Progresso-0

Bezgłośnikowy smartfon Kyocera Urbano Progresso 30 maja w Japonii

Kyocera już za kilka dni wypuści w Japonii swój nowy, bezgłośnikowy smartfon – model Urbano Progresso.

Kyocera Urbano Progresso

Urządzenie nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród innych smartfonów, poza jedną rzeczą – nie posiada głośniczka, przez który w zwykłym smartfonie słyszymy drugą osobę podczas rozmowy telefonicznej. Zastanawiacie się pewnie, jak w takim razie usłyszymy naszego rozmówcę, skoro urządzenie jest pozbawione głośnika?

Firma Kyocera w swoim produkcie zastosowała technologię, która pozwala na przewodzenie dźwięku poprzez nasze tkanki. W skrócie: smartfon po przytknięciu do ucha wytwarza wibracje o odpowiedniej częstotliwości i natężeniu, które poprzez nasze tkanki (mięsko i kości) przenikają wprost do ucha środkowego.

Kyocera Urbano Progresso

Dlaczego Kyocera postanowiła zastosować taką technologię w smartfonie Urbano Progresso? W hałaśliwym, miejskim otoczeniu ciężko jest usłyszeć naszego rozmówcę. System przewodzenia dźwięku poprzez tkanki likwiduje tę niedogodność. Według producenta – dźwięk ze słuchawki będzie dobrze słyszalny nawet wtedy, gdy mamy akurat włożone słuchawki do uszu i puszczoną muzykę.

Kyocera Urbano Progresso

Poza innowacyjnym systemem dźwięku Urbano Progresso ma także ciekawą specyfikację. Smartfon wyposażono w dwurdzeniowy, 1.4GHz procesor Snapdragon S2 (MSM8655), 1GB RAM oraz 8.1MP kamerę z tyłu. Urbano Progresso zasila bateria o pojemności 1,500mAh, która podobno starcza na 560 godzin czuwania i 540 minut rozmów. Całość mierzy 125 x 64 x 10.8mm i waży 139g.

Smartfon już 30 maja pojawi się w ofercie japońskiego operatora KDDI. Niestety nie ma co liczyć na to, że urządzenie pojawi się poza granicami Japonii – póki co takie innowacyjne technologie (nie wiedzieć dlaczego) większość producentów rezerwuje wyłącznie dla Azjatów.

Źródło: GSMArena