nokia-lumia-920-and-820-wireless-charging-0

Bezprzewodowa ładowarka dla Nokia Lumia 920 i 820 sfotografowana

Premiera smartfonów Nokii z WP8 już pojutrze, a my już teraz możemy podziwiać wybrane akcesoria do tych telefonów. Przedstawiam bezprzewodową ładowarkę i zestaw słuchawkowy Bluetooth.

nokia lumia 920 i 820 - ładowarka bezprzewodowa

Ta fikuśna, przypominająca nieco podeszwę od trampki czerwona podkładka, którą możecie oglądać powyżej – to tak naprawdę ładowarka bezprzewodowa Nokii. Podczas, gdy wygląd obydwu smartfonów już znamy z poprzednich przecieków, to niestety nie wiemy zbyt wiele o samej ładowarce.

Na zdjęciu widać Lumię 920 (żółta) oraz Lumię 820 (czerwona) – możemy więc wywnioskować, iż obydwie słuchawki będą wspierać ładowanie bezprzewodowe. Portal Engadget zdradza, że ładowarka będzie działać w oparciu o standard Qi, który pozwala na przekazywanie do 5W mocy między ładowarką a telefonem, na odległość do 40mm.

nokia lumia 920 i 820 - headset

Drugie, ujawnione dzisiaj akcesorium – to zestaw słuchawkowy Bluetooth, który możecie podziwiać na powyższym zdjęciu. Jak się okazuje – zestaw będzie mógł być również ładowany poprzez wcześniej wspomnianą ładowarkę bezprzewodową. Niestety, nie znamy jeszcze nazwy tego cuda.

Trzeba przyznać, że Nokia projektując swoje smartfony i akcesoria – zaszalała z kolorami. Oczywiście nie jest to negatywna cecha, przecież im więcej kolorów do wyboru, tym lepiej dla konsumenta. Ja osobiście chciałbym smartfon w kolorze żółtym – cieszę się więc, iż Nokia mi taki wybór umożliwi.

Przypominam, że konferencja Nokia World, gdzie zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia fińskiego producenta w dziedzinie WP8 – odbędzie się już 5 września. Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać, co oficjalnie pokaże nam Nokia.

Źródło: Engadget