lg-wireless-charging-pad-0

Bezprzewodowa ładowarka do telefonów LG

Często irytuje mnie ciągłe podłączenie i odłączenie telefonu od ładowarki, kabel wala się wszędzie – a w gniazdo ładowania microUSB jest ciężko trafić. Okazuje się, że firma LG być może wkrótce rozwiąże te problemy.

LG - bezprzewodowa ładowarka

Niestety opisywana ładowarka nie do końca jest „bezprzewodowa”. Owa ładowarka to tak naprawdę mały blacik/podstawka, który podłączamy do prądu – wtedy możemy położyć na nim telefon – i zacznie się proces ładowania. Nie musimy podłączać kablami telefonu do ładowarki, samo położenie na niej wystarczy, aby bateria telefonu zaczęła się ładować.

Ładowarka nosi symbol WCP-700, niestety nie wiadomo, kiedy pojawi się w sprzedaży, ani jakie telefony będą mogły być przy jej pomocy ładowane. Jako, że ładowarka działa na zasadzie indukcji między cewkami – to telefon obsługujący takie ładowanie, też będzie musiał mieć w swoim wnętrzu cewkę indukcyjną. Dlatego należy zapomnieć o tym, że WCP-700 naładuje nam każdy telefon.

WCP-700

Swoją drogą, technologia bezprzewodowego ładowania jest już dawno wykorzystywana w np. elektrycznych szczoteczkach do zębów. Ciekawe, dlaczego producenci telefonów tak ślamazarnie ją wdrażają.

Źródło: pocket-lint.com