BlackBerry 10.2 – zrzut ekranu

BlackBerry 10.2 OS pokazany na zrzutach ekranu

W sieci właśnie ukazały się zrzuty ekranu, wykonane na systemie BlackBerry OS w wersji 10.2.0.483. Dzięki nim dowiadujemy się, jakie nowe funkcjonalności niesie ze sobą ta wersja OS’a.

BlackBerry 10.2 - zrzut ekranu

BlackBerry robi co może, aby wyrwać się z dołka finansowego i zwiększyć swoją sprzedaż. Małym kroczkiem do sukcesu z pewnością jest uatrakcyjnienie systemu BlackBerry 10, którego nadchodząca wersja 10.2.0.483 przyniesie pokaźną listę zmian i nowych funkcji. Na zrzutach widocznych w niniejszym artykule sami możecie zobaczyć niektóre z nich, jak np. zaktualizowaną aplikację ustawień i Wi-Fi Direct (umożliwia komunikację pomiędzy dwoma urządzeniami poprzez Wi-Fi, bez potrzeby używania routera). Do dyspozycji jest też nowy App Manager, odpowiadający za zarządzanie naszymi aplikacjami.

W nowej wersji BlackBerry OS pojawiła się także funkcja, umożliwiająca oznaczenie powiadomień, które są dla nas najważniejsze. Dzięki temu w „gąszczu” innych wiadomości to właśnie te oznaczone przez nas będą widoczne zawsze w pierwszej kolejności.

Inną nowością są tzw. wyskakujące powiadomienia, które można przewijać w górę i w dół, a w razie potrzeby kliknąć w odpowiedni przycisk aby np. odpowiedzieć na wiadomość.

Kiedy BlackBerry zaktualizuje swoje produkty z BB 10 do wersji 10.2.0.483? Tego niestety w tej chwili nie wiadomo. BlackBerry nie podało jeszcze żadnego planu, dotyczącego aktualizacji. Jestem jednak pewien, że upgrade pojawi się w ciągu kilku najbliższych miesięcy, przecież jeśli BB chce nadal być atrakcyjne, to musi szybko wprowadzać tego typu poprawki.

Źródło: BerryReview