BlackBerry Z10

BlackBerry 10 dostaje pierwszą aktualizację

BlackBerry (dawny RIM), udostępnił pierwszą aktualizację dla swojego systemu operacyjnego BlackBerry 10. Jak się okazuje, producent umieścił w niej całkiem sporo zmian i nowości.

BlackBerry Z10

Smartfony Z10 i Q10 to dla BlackBerry być, abo nie być. Nie ma się więc co dziwić, że producent w tak krótkim czasie od ich premiery – już udostępnia pierwszy upgrade. W tej chwili do sklepów trafił tylko model Z10, więc to on, jako jedyny dostaje teraz nowy firmware (Q10 w sklepach pojawi się dopiero w kwietniu).

Nowe oprogramowanie ma numer 10.0.10.85 i waży 150 MB. Według BlackBerry, nowy soft poprawia wydajność smartfonu, żywotność baterii, możliwości kamery podczas robienia zdjęć w słabym świetle itp. Poniżej znajdziecie 5 najważniejszych zmian, jakie wnosi aktualizacja.

  • Ulepszona wydajność zewnętrznych aplikacji – teraz wszystkie programy instalowane przez użytkownika, będą działać szybciej.
  • Telefon, kalendarz i kontakty – wprowadzono kilka poprawek to kalendarza Gmail na BlackBerry 10. Ulepszono także BlackBerry Hub oraz poprawiono import kontaktów ze źródeł online.
  • Kamera – kamera robi teraz jeszcze lepsze zdjęcia w warunkach ze słabym oświetleniem.
  • Przeglądarka i multimedia – poprawiono obsługę odtwarzania wideo w przeglądarce.
  • Żywotność baterii – wprowadzono około 60 poprawek, optymalizujących działanie baterii. Teraz użytkownicy (szczególnie ci bardzo wymagający) już na pierwszy rzut oka zobaczą różnicę, w długości działania smartfonu na jednym ładowaniu.

Według BlackBerry, aktualizacja jest dostępna poprzez OTA (Over-the-Air). Jeśli do tej pory nie dostaliście powiadomienia o nowym firmware, radzę jego dostępność sprawdzić ręcznie.

Źródło: BlackBerry