RIM-BlackBerry-10-zapowiedz-01-2013-0

BlackBerry 10 – oficjalna prezentacja odbędzie się 30 stycznia 2013

Po dość znacznym opóźnieniu, RIM nareszcie ustaliło oficjalną datę prezentacji najnowszej odsłony swojego systemu – BlackBerry 10.

RIM BlackBerry 10

30 stycznia 2013, w kilku miejscach na świecie odbędą się imprezy, na których RIM zaprezentuje nie tylko system BalckBerry 10, ale także pierwsze smartfony, które będą go używać. Jeśli chodzi o BB 10 OS, to podobno już na starcie będzie on wyposażony w sklep, „z ogromnym wyborem przeróżnych, wiodących aplikacji z całego świata”. Co ciekawe, BB 10 ma certyfikat bezpieczeństwa FIPS 140-2, który pozwoli instytucjom rządowym na wdrożenie słuchawek RIM, bez potrzeby ich dokładnego sprawdzania pod kątem zabezpieczeń.

Jak wcześniej wspomniałem, podczas prezentacji RIM pokaże także smartfony z BB 10. Będą to zapewne urządzenia, które już wcześniej widzieliśmy, czyli telefony z serii L i N. Być może właśnie wtedy zobaczymy także tajemniczy model BlackBerry 10 Aristo, wyposażony w ekran AMOLED o wielkości 4.65-cala i rozdzielczości 720p. Dodatkowo Aristo ma mieć dwurdzeniowy procesor Krait – szykuje się więc niezła „petarda”.

Źródło: RIM