RIM BlackBerry 10

BlackBerry 10 – są już pierwsze screeny systemu

Jeśli jesteś fanem smartfonów BlackBerry, to ucieszy Cię fakt, że do sieci przedostała się spora ilość screenów, prezentujących system BB 10.

RIM BlackBerry 10

Screeny przedstawiają m.in. jakie preinstalowane aplikacje zawiera system, proces instalacji Adobe Reader itp. Na obrazkach widzimy także aplikację Story Maker, która zdaje się być  programem do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Jeśli chodzi o preinstalowane „apki”, zawarte w BlackBerry 10 – znajdziemy tu m.in. YouTube (nie wiadomo niestety, czy jest to zwykły odnośnik do strony YT (jak w BB 7), czy może samodzielna „apka”, podobna do tej z systemu Android), kompas, mapy, dyski wirtualne DropBox i Box oraz program do obsługi tagów NFC Smart Tags. Nowy BB ma także rozbudowane funkcje społecznościowe. Na screenach widać m.in. programy do obsługi Facebooka i Twittera.

Przypominam, że oficjalna prezentacja systemu BlackBerry 10, odbędzie się już 30 stycznia. To najprawdopodobniej również wtedy zobaczymy nowe smartfony BlackBerry 10 serii L i N, wyposażone w ten system. W internecie pojawiły się już nawet oficjalne, handlowe nazwy tych słuchawek. Urządzenie z ekranem dotykowym (seria L) wystartuje pod nazwą BlackBerry Z10, natomiast słuchawka z klawiaturą QWERTY (seria N) – pojawi się jako BlackBerry X10.

Źródło: Crackberry