BlackBerry A10

BlackBerry A10 na filmie i zdjęciach

BlackBerry A10 zapowiada się na większą wersję dostępnego już w sklepach modelu Z10. Dzisiaj, dzięki jednemu z wietnamskich portali, do sieci wyciekły zdjęcia oraz film przedstawiające A10 w pełnej krasie.

BlackBerry A10

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że A10 ma 5″ ekran AMOLED o rozdzielczości 720p oraz dwurdzeniowy procesor Krait o taktowaniu 1.7GHz (ten sam chipset co w Z10, jednak z wyżej taktowanym prockiem). BlackBerry w porównaniu do Z10 bardzo mocno rozbudowało baterię, która ma teraz 2800mAh (o 1000mAh więcej). Reszta specyfikacji jest w zasadzie taka sama, jak w Z10.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach i nagraniu wideo A10 jest sporo większy, niż Z10 (który ma 4.2″ ekran). Z tyłu obudowy widać klapkę zakrywającą baterię, której faktura przypomina kevlar z Motoroli RAZR. Niestety na jednym ze zdjęć widać także, że smartfon ma niewymienny akumulator, który schowano wewnątrz obudowy urządzenia.

Co do gabarytów i jakości wykonania, A10 mierzy 9.4mm, więc jest nieco grubszy niż Z10. Pod tylną klapką kryje się metalowa rama, która wzmacnia całą konstrukcję.

Ten działający w oparciu o BlackBerry OS 10.2 smartfon został najprawdopodobniej wyprodukowany dla amerykańskiej sieci AT&T (a przynajmniej egzemplarz widoczny tutaj nosi logo tego operatora).

Niestety w tej chwili nie wiadomo, kiedy kanadyjski producent chce pokazać swój nowy smartfon. Z uwagi jednak na fakt, że urządzenie pokazane na zdjęciach i filmie jest chyba egzemplarzem finalnym, to możemy zakładać, że jego premiera nastąpi w ciągu kilku, najbliższych tygodni. Poniżej możecie obejrzeć film o którym wspominałem wcześniej.

Źródło