BlackBerry A10

BlackBerry A10 z 5″ ekranem ukazany na zdjęciu (aktualizacja)

W sieci właśnie pojawiło się zdjęcie, które podobno prezentuje nowy smartfon z systemem BB 10, model BlackBerry A10. Fotografia potwierdza, że urządzenie będzie zaopatrzone w duży, 5″ wyświetlacz.

BlackBerry A10

Według źródła, które udostępniło zdjęcie BlackBerry A10 (nazwa kodowa Aristo) smartfon jest wyposażony w 5″ ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (rozdziałka taka sama, jak w Z10, szkoda, że nie zastosowano tu jakości Full HD). A10 ma mieć na swoim pokładzie także chipset Snapdragon z czterema 1.5GHz rdzeniami Krait oraz 2GB RAM. Dla wielbicieli fotografii umieszczono tu 8MP kamerę.

Jeśli spojrzycie na design A10 to zobaczycie, że jest on łudząco podobny do BlackBerry Z10 (poza tym, że jego dolna część zamiast czarnego koloru, jest biała). Niestety nikt nie wie, kiedy A10 zostanie oficjalnie zaprezentowany, jaka będzie jego cena i kiedy wyląduje na półkach sklepowych. Szczerze mówiąc smartfon zapowiada się na całkiem mocne urządzenie, szkoda tylko, że BlackBerry nie pokusiło się o zastosowanie wyświetlacza Full HD (przecież dzisiaj w topowych smartfonach taka rozdziałka to standard, BB swoją decyzją umieszcza smartfon już na starcie za konkurencją). Czy BB dzięki nowym produktom da radę odbić się od finansowego dna? Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas, niestety ja osobiście bardzo w to wątpię. Może dobrym rozwiązaniem dla tego kanadyjskiego producenta byłoby wypuszczenie także kilku słuchawek opartych np. o Android?

Aktualizacja: Na YouTube pojawił się nawet film, na którym widać A10 w akcji. Oczywiście możecie go obejrzeć poniżej.

Źródło: CNET