BlackBerry 10.1 – aktualizacja

BlackBerry aktualizuje swój OS do wersji 10.1

Użytkownicy smartfonów BlackBerry, mają dzisiaj powód do świętowania. Ta kanadyjska firma właśnie rozpoczęła aktualizację swojego systemu BlackBerry OS, do wersji 10.1. Co znajdziemy w niej nowego?

BlackBerry 10.1 - aktualizacja

Jak możecie zobaczyć na powyższym screenie, upgrade jest gigantyczny i waży ponad 1 GB. BlackBerry niestety nie podało żadnej, oficjalnej listy zmian. Całe szczęście z poprzednich doniesień wiemy, co aktualizacja zawiera.

W BlackBerry OS 10.1 jest całe mnóstwo nowych udogodnień. Znajdziemy tu m.in. udoskonalenia dla sprzętowej klawiatury modelu BB Q10, komunikację za pośrednictwem numeru PIN, wsparcie dla zdjęć HDR, edycję APN, bezprzewodowe korzystanie z zasobów komputera w usłudze BlackBerry Link oraz wiele, wiele innych rzeczy, na temat których pisałem już wcześniej.

Z wiadomości, które można znaleźć w sieci wynika, że BlackBerry OS 10.1, jest w tej chwili udostępniany dla obywateli Filipin. Jak się pewnie domyślacie, upgrade jest rozpowszechniany stopniowo, więc każdy kraj dostanie go w swojej kolejności (znanej zapewne tylko inżynierom BB).

W naszym kraju można już kupić najnowsze smartfony kanadyjskiego producenta, wyposażone w system BlackBerry OS 10 (konkretnie modele Q10 i Z10). Jeśli więc ktoś z czytelników portalu SmartFan.pl posiada takie urządzenie, niech koniecznie za pośrednictwem komentarza da znać, czy udało mu się je zaktualizować do wersji 10.1. Miejmy nadzieję, że ta 1 GB „łatka” pojawi się w Polsce bez zbędnych opóźnień. Jestem pewien, że dzięki niej zakup Z10 i Q10 będzie jeszcze bardziej kuszący.

Źródło: GSMArena