BlackBerry Classic

BlackBerry Classic pozuje na nowych zdjęciach

Firma BlackBerry może i nie jest aż tak popularna, jak np. Samsung czy też Apple, jednak wśród użytkowników smartfonów produkty BB mają nadal wielu fanów (a to głównie z uwagi na stosowane przez tego producenta klawiatury QWERTY). Wiemy, że ten kanadyjski producent szykuje swój kolejny, high-endowy smartfon, model BlackBerry Classic.

BlackBerry Classic

Za pośrednictwem chińskiego portalu technologicznego Weibo do sieci przedostały się zdjęcia, przedstawiające BlackBerry Classic. To naturalnie nie pierwszy raz, kiedy możemy zobaczyć Classica, ponieważ już w czerwcu pokazywał go sam CEO firmy BB, John Chen.

BlackBerry Classic

Zdjęcia, które możecie tu oglądać przedstawiają Classic także obok innych smartfonów, jak BlackBerry Q10, BlackBerry bold 9900 oraz BlackBerry Porsche Design P’9981.

BlackBerry Classic

Jak sama nazwa sugeruje, Classic będzie smartfonem przeznaczonym dla „starych wyjadaczy”, przyzwyczajonych do klasycznej formy i fizycznej klawiatury QWERTY. BlackBerry Classic ma zawierać trackpad, przyciski menu i powrotu oraz dedykowane przyciski, pozwalający na odrzucanie i odbieranie rozmowy telefonicznej.

BlackBerry Classic

Prawdopodobna specyfikacja tego urządzenia obejmuje chipset Qualcomm Snapdragon S4, 2 GB RAM, 3.5″ ekran o proporcjach 1:1 oraz naturalnie system BlackBerry OS 10.3.

BlackBerry Classic zadebiutuje najprawdopodobniej w listopadzie i będzie sporo tańszy, niż BlackBerry Passport. Swoją drogą Passport powinien oficjalnie pojawić się już 24 września. Jestem pewien, że fani tej kanadyjskiej marki już zacierają ręce na te smartfony. Miejmy nadzieję, że pojawią się one także w ofertach polskich sklepów i operatorów komórkowych.