RIM BlackBerry 10

BlackBerry OS 10.2 – aktualizacja pojawi się jeszcze w tym tygodniu

BlackBerry właśnie opublikowało plany, dotyczące aktualizacjo do swojego systemu w wersji 10.2. W tej chwili urządzeniami, które zostały wyznaczone do upgrade’u, są BlackBerry Z10 oraz Q10.

RIM BlackBerry 10

BlackBerry Z30, który ma fabrycznie zainstalowany system w wersji 10.2, takiej aktualizacji oczywiście nie otrzyma. Co BB 10.2 przyniesie nowego dla swoich użytkowników? Przede wszystkim znajdzie się tu nowy Priority Hub, BBM Video z funkcją Natural Sound, podgląd wiadomości z dowolnej aplikacji, lepsza klawiatura, łatwiejsze funkcje udostępniania, powiadomienia na ekranie blokowania, lepszy kalendarz, odrzucanie połączeń poprzez opcję SMS/BBM itp.

BlackBerry 10.2 jeszcze w tym tygodniu pojawi się dla europejskich Q10 i Z10. Oczywiście dostępność aktualizacji jest uzależniona także od tego, czy posiadasz smartfon brandowany przez operatora, czy bez brandu.

Jak zaktualizować swój smartfon do BB 10.2? Wystarczy śledzić powiadomienia w BlackBerry Hub. Można także sprawdzić dostępność nowego firmware za pomocą menu ustawień systemowych, wchodząc w opcję aktualizacji systemu. Oczywiście przed rozpoczęciem upgrade’u BB zaleca wykonanie stosownego backupu systemu, aby w razie niepowodzenia – nie zostać z wyzerowanym smartfonem.

Nowa wersja BB przynosi oczywiście dużo więcej udoskonaleń niż te, które wcześniej wymieniłem. Z pewnością jest to kolejny krok BlackBerry do zwiększenia atrakcyjności smartfonów własnej produkcji. Czy jednak BlackBerry jest jeszcze w stanie cokolwiek zmienić? Nawet jeśli nie – to i tak dobrze wiedzieć, że firma do końca dba o swoich klientów.

Źródło