BlackBerry OS 10.3 – zrzut ekranu

BlackBerry OS 10.3 – zrzuty ekranu ujawniają nowe funkcjonalności

W sieci pojawił się przeciek, który ujawnia całą serię zrzutów ekranu, na których widać najnowszą odsłonę systemu BlackBerry OS 10.3. Czego możemy się po tym nowym sofcie spodziewać?

BlackBerry OS 10.3 - zrzut ekranu

Jak zaraz sami zobaczycie, interfejs użytkownika w BlackBerry OS 10.3, ma bardzo dużo niebieskich  akcentów. Wygląda też na to, że aktywne ramki systemu BlackBerry OS można teraz dowolnie przestawiać i „przyczepić” na stałe do ekranu głównego.

Z innych funkcjonalności warto zauważyć „Flip to Wake”, która pozwala na wybudzanie smartfona ze stanu czuwania, przez jego odwrócenie. Zmianie uległa także kamera, która pozwala na wykonywanie zdjęć nawet wtedy, gdy kręcimy nią film. Nie da się ukryć, że większość zmian, jakie wprowadza do swojego systemu BlackBerry, jest staraniem firmy, aby nadgonić konkurencję (szczególnie system Android).

W BlackBerry OS 10.3 można także w prosty sposób dotrzeć do szybkich ustawień. Wystarczy, że w dowolnym momencie przesuniemy dwoma palcami po ekranie, a odpali się nam Quick Settings.

Na zrzutach widać także funkcję, służącą monitorowaniu zużycia naszych danych mobilnych oraz equalizer w appce muzycznej.

Kiedy możemy się spodziewać oficjalnego wypuszczenia BlackBerry OS 10.3? Tego w tej chwili nie wiemy. Mimo wszystko, im BlackBerry szybciej wypuści ten nowy soft, tym lepiej dla firmy, która już w tej chwili swoimi rozwiązaniami nieco odstaje od konkurencji.