BlackBerry Q10 i Z10 w rękach CEO BB

BlackBerry przed sprzedażą zostanie podzielone?

Wszystko wskazuje na to, że „zgon” BlackBerry to już tylko kwestia czasu. Firma nie potrafi wyjść z kryzysu i rozważa coraz drastyczniejsze kroki. Jak donosi Bloomberg, ten bezzębny, kanadyjski gigant chce się sprzedać jak najlepiej, więc firma rozważa podział na mniejsze, bardziej wartościowe podmioty.

BlackBerry - logo

Jakiś czas temu informowałem Was, że na zakup BlackBerry jest kilku chętnych, a wśród nich finansowy holding Fairfax, który za BB chce dać 4.7 miliarda $. Jak się jednak okazuje szefostwo wpadło na lepszy pomysł i „ze swojej cytrynki chce wycisnąć jeszcze więcej”. Zarząd zamiast sprzedać firmę w całości – planuje podobno jej podział, przez co całkowita wartość BB znacząco wzrośnie.

BlackBerry w sprawie własnej sprzedaży „uderzało” nawet do takich firm, jak SAP AG, Cisco Systems oraz Samsung Electronics. Niestety nie były one zainteresowane i zgłaszały, że interesowałyby je tylko fragmenty spółki. Wygląda więc na to, że BB wzięło sobie te uwagi do serca i być może wkrótce poszczególne oddziały firmy staną się osobnymi, gotowymi na sprzedaż przedsiębiorstwami.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo ciekawy jak potoczą się dalsze losy BlackBerry. W tej chwili jestem już przekonany, że sprzedaż firmy to tylko kwestia czasu. Pytanie na które jeszcze nie znam odpowiedzi brzmi – czy padlina zostanie pożarta w całości przez dużego zwierza, czy rozszarpana na kawałki? Ciekawi mnie również, kto kupi patenty firmy, które są warte całkiem sporą sumkę pieniędzy.

Źródło: Bloomberg