BlackBerry Q5

BlackBerry Q5: tani smartfon na rynki wschodzące

BlackBerry zaprezentowało dzisiaj swój nowy smartfon, którego przeznaczeniem mają być rynki wschodzące. Oto BlackBerry Q5 – urządzenie dysponujące 3.1-calowym ekranem i pełną klawiaturą QWERTY.

BlackBerry Q5

BlackBerry było dość powściągliwe, jeśli chodzi o przedstawianie specyfikacji modelu Q5. Z drugiej jednak strony, nie ma się co temu dziwić, przecież Q5 ma być jednym z najtańszych (o ile nie najtańszym) smartfonem w ofercie tego kanadyjskiego producenta. Co więc wiemy na temat Q5?

Jak możecie się domyślać, urządzenie działa w oparciu o system BlackBerry 10. Jeśli chodzi o ekran, mamy tu niewielki, 3.1-calowy wyświetlacz dotykowy o całkiem dużej rozdzielczości, wynoszącej 720 x 720 pikseli. Portal Engadget zdradza dodatkowo, że urządzenie w swoim wnętrzu kryje dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.2 GHz (na bazie chipsetu Snapdragon, niestety nie wiadomo, jakiego).

BlackBerry Q5

Q5 dysponuje także 8 GB pamięci masowej, slotem na karty microSD, 5 i 2 MP kamerami oraz sporą, 2,100 mAh baterią. Łączność urządzania stanowią m.in. takie złącza, jak microUSB, mini-jack 3.5 mm oraz moduły Wi-Fi i GSM. Co z obudową? Oczywiście (jak przystało na tani smartfon) została ona wykonana w całości z plastiku, jednak według Engadget, bardzo solidnego i dobrze spasowanego. Jak widzicie na zdjęciach, BlackBerry Q5 ma także klasyczną, znaną z innych urządzeń tego producenta, klawiaturę QWERTY.

Thorsten Heins, prezes BlackBerry poinformował, że model Q5 powinien pojawić się na wybranych, wschodzących rynkach (czyli pewnie także i w Polsce) już w czerwcu tego roku. Jego cena nie jest jeszcze znana, ale ma być bardzo przystępna.

Źródło: BlackBerry, Engadget