BlackBerry Z10 i iPhone

BlackBerry Z10 – kilka nowych zdjęć tego pięknego smartfona

Do premiery nowych smartfonów RIM, BlackBerry Z10 oraz N10 – pozostało zaledwie kilka dni. My natomiast, jeszcze przed oficjalną prezentacją, możemy dokładnie obejrzeć obydwa urządzenia.

BlackBerry Z10 i iPhone

Tytułując niniejszy tekst użyłem małego podstępu, gdyż zdjęcia, które możecie tu obejrzeć – tak naprawdę nie są zdjęciami. To tylko ilustracje smartfonów, stworzone przez zdolnego grafika, Marina Hajeka. Rendery wyglądają tak doskonale, że spokojnie można by je uznać za prawdziwe fotografie. Mimo wszystko, zostały one wykonane na podstawie ogólnodostępnych zdjęć i filmów, pokazujących przedpremierowe egzemplarze Z10.

Co ciekawe, Marin Hajek na swoich ilustracjach porównuje Z10 do iPhone 5. Który smartfon według Was wygląda „seksowniej”?

Naturalnie, Marin Hajek nie zapomniał także o zilustrowaniu drugiego smartfonu RIM, tym razem tego z klawiaturą QWERTY – BlackBerry N10.

Musicie przyznać, że Hajek to wyjątkowo zdolny grafik. Na renderach nie zapomniał nawet o zadrapaniach i zabrudzeniach. Gdyby sam nie zdradził, że obrazki to tak naprawdę wygenerowane komputerowo modele 3D – pewnie większość redakcji (w tym i ja) nabrałoby się i pomyślało, że to autentyczne fotografie.

Przypominam, że premiera systemu BlackBerry 10 i smartfonów serii L i N – już 30 stycznia.

Źródło: Gizmodo


  • Damian

    Coś czuję, że RIM musi się szykować na pozew ze strony Apple. Telefon mocno przypomina iPhone’a.