BlackBerry Z10 – drop test

BlackBerry Z10 – pierwszy drop test już w sieci, jak wytrzymały jest smartfon?

BlackBerry Z10 niecały tydzień temu miał swoją oficjalną premierę, a w sieci pojawiają się już pierwsze „testy zderzeniowe” tego smartfona. Jak wytrzymały na upadki jest model Z10?

BlackBerry Z10 - drop test

Większość współczesnych smartfonów to wrażliwe urządzenia, nieodporne na upadki nawet z niewielkich wysokości. Mimo wszystko oczekujemy, że nasz nowy nabytek potrafi znieść chociaż niewielkie „przeciążenia”, jak np. zrzut na twardą powierzchnię z wysokości naszej głowy. Niestety, tego typu upadki kończą się zazwyczaj dla naszego cacuszka tragicznie, czyli zbiciem ekranu. Jak z tymi ekstremalnymi sytuacjami (które niektórym zdarzają się nader często) radzi sobie BlackBerry Z10?

Smartfon podczas pierwszych, dwóch etapów crash-testu poradził sobie całkiem nieźle. Upadek na miękką wykładzinę oraz twardą, drewnianą podłogę, nie zostawił na nim nawet śladu. Obudowa, zbudowana z lekkiego i wytrzymałego plastiku najwyraźniej radzi sobie w takich sytuacjach przyzwoicie. Plastik, który tak wiele osób oskarża o kiepską odporność – jest giętki, przez co absorbuje naprężenia spowodowane upadkiem. Metal, który niestety nie jest elastyczny – potrafi się trwale odkształcić.

Niestety, o ile ekran w BlackBerry Z10 przetrwał wykładzinę i drewno, to nie poradził już sobie z twardą nawierzchnią chodnika. Jak zaraz zobaczycie, ekran z łatwością pękł, czyniąc smartfon nieużywalnym (uszkodzona powłoka dotykowa).

Źródło: PhoneArena


 • Nazir

  Jedna wielka lipa i świetny PR dla BB

 • wania

  Jak można zniszczyć taki telefon?!!! Miejcie sumienie… :)

  • http://smartfan.pl Pest

   Wszystko było robione w imię dobra przyszłych właścicieli tego cudka 😀