RIM BlackBerry Z10

BlackBerry Z10 „przewałkowany” na 7-minutowym wideo

Przecieków dotyczących BlackBerry Z10 mieliśmy już co najmniej kilka. Tym razem mamy jednak do czynienia z czymś więcej – a mianowicie ponad 7-minutowym filmem, prezentującym możliwości smartfona.

RIM BlackBerry Z10

RIM oficjalnie zaprezentuje BlackBerry Z10 już 30 stycznia, jednak już teraz możemy poznać Z10 zarówno pod względem sprzętowym, jak i programowym. Największą wadą filmu, który zaraz obejrzycie jest fakt, że narrator posługuje się w nim językiem niemieckim, który dla większości z nas jest mało zrozumiały.

Czego dowiadujemy się z filmu? Oczywiście oprócz tego, w jaki sposób działa i jak wygląda system BlackBerry 10 – poznajemy także specyfikację Z10. Według narratora, smartfon ma 4.2-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, 8 MP kamerę z fleszem LED oraz chipset TI OMAP4470 (45 nm, ARM Cortex-A9, grafika PowerVR SGX544) z dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1.5 GHz. Na pokładzie jest także 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon podobno waży zaledwie 125 g. Musicie przyznać, że jeśli specyfikacja faktycznie się potwierdzi, to Z10 będzie naprawdę mocnym urządzeniem.

Autor recenzji Z10 nie zapomniał umieścić próbnego nagrania wideo, wykonanego urządzeniem. Niestety nie wygląda ono zbyt ciekawie, gdyż obraz dość mocno się trzęsie (być może ze względu na wyłączoną stabilizacjię obrazu?).

Co ciekawe, to najprawdopodobniej jeszcze nie koniec tej niemieckojęzycznej wideo-recenzji. Tytuł filmu zawiera fragment Teil 1 (Część 1), możemy się więc spodziewać także części drugiej testu – którą oczywiście (gdy się już pojawi), zamieszczę w niniejszym artykule.

Źródło: BGR