BlackBery-Z20-Rio_1

BlackBerry Z20 Rio – dotarły do nas zdjęcia oraz specyfikacja

Jeśli przy świątecznym stole brakuje wam najświeższych informacji dotyczących nadchodzących smartfonów to śpieszę na ratunek. Pierwszym smartfonem od BlackBerry zaprezentowanym w 2015 roku będzie najprawdopodobniej model Z20 Rio, którego wygląd oraz specyfikacja wyciekła właśnie do sieci.

BlackBery-Z20-Rio_1

Urządzenie to ma ujrzeć światło dzienne już w lutym przyszłego roku, a na półki sklepowe trafi w kolorach czarnym oraz białym. Parametry smartfona wyglądają następująco – znajdziemy tutaj przede wszystkim chipset Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960, na którego składają się dwa rdzenie Krait taktowane z częstotliwością 1,5 GHz, otrzymujące wsparcie ze strony 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy tutaj także 5 – calowy ekran 720p, 8 MPix główny aparat oraz frontową kamerkę 2 MPix. W obudowie mierzącej 9,5 mm grubości zamknięto akumulator o pojemności 2800 mAh, do którego nie będziemy mieli niestety swobodnego dostępu.

BlackBery-Z20-Rio_2

W kwestii modułów łączności sprawa wygląda bardzo klasycznie – do dyspozycji użytkowników udostępniono oczywiście LTE, Wi-Fi b/g/n oraz Bluetooth 4.0 z DLNA ze wsparciem dla Miracast, czyli standardu, który umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu z naszego smartfona do wyświetlaczy stacjonarnych takich jak na przykład ekran komputera.

Tak jak wcześniej wspomniałem, premiery urządzenia powinniśmy spodziewać się już na początku 2015 roku. Przez producenta model BlackBerry Z20 Rio będzie w gamie produktowej pozycjonowany mniej więcej pomiędzy Z3 oraz Z30. Więcej informacji na temat tego smartfona poznamy zapewne już wkrótce.