BlackBerry Z3 Jakarta – front i tył

BlackBerry Z3 Jakarta – kanadyjski producent chce zawojować rynek smartfonów budżetowych?

Wiem, że wśród was jest jeszcze całkiem sporo osób, które cenią sobie smartfony BlackBerry i są przyzwyczajone do rozwiązań serwowanych przez kanadyjskiego producenta. Jeśli myśleliście, że BlackBerry jest już definitywnie martwe i nie wypuści na rynek detaliczny żadnego sprzętu – to mogę was w tej sprawie miło rozczarować. Według nowego przecieku BB szykuje dla nas nowy, budżetowy smartfon o nazwie Z3 Jakarta.

BlackBerry Z3 Jakarta - front i tył

Z3 Jakarta może i nie będzie super-wydajnym sprzętem jak np. LG G2, jednak z powodzeniem będzie mógł stanąć w szranki z androidowymi sprzętami z niższej półki oraz budżetowcami Nokii. Nowy BlackBerry ma dysponować dwurdzeniowym 1.2 GHz procesorem Krait, grafiką Adreno 305 oraz 1.5 GB pamięci RAM.

Rendery, które możecie tu oglądać prezentują smukły design Z3 Jakarta. A teraz najlepsze, czyli cena tego sprzętu. Według przecieku urządzenie ma kosztować zaledwie 150$ (ok. 450 złotych). Tak niska cena ma być skutkiem nowej strategii BB, według której firma skupi się na rynkach wschodzących i „zaatakuje je” tanimi, ale całkiem niezłymi smartfonami.

BlackBerry Z3 (nazwa kodowa „Jakarta”) ma zostać oficjalnie przedstawiony na Mobile World Congress w Barcelonie. Szczerze mówiąc jeśli sprzęt z taką specyfikacją i w takiej cenie pojawi się w sklepach, to szczególnie mocno o swój los będzie musiała się martwić Nokia i jej smartfony Lumia 520 oraz Lumia 525, które z Z3 będą bezpośrednio konkurować.